Чернівчани на першому міжнародному молодіжному форумі «Космос і майбутнє» у Києві

Міжнародний молодіжний форум «Космос і Майбутнє» тривав 3 дні, від 3 до 5 жовтня 2017
і охоплював  3 локації та пропонував 3 види активностей:
Перший – це Тематичні панелі:
3-го жовтня у Колонній Залі КМДА: «Майбутнє Землі та Космосу», «Майбутнє Науки та Технологій», «Майбутнє Економіки»,
4-го жовтня в «Космічне Майбутнє України», «Майбутнє Навколишнього Середовища», «Майбутнє Людства»
В програмі – спікери з 12 країн.
Другий – це КосмоХакатон
4 жовтня – приміщення Sikorosky Challenge, КПІ,
5 жовтня – підбиття результатів у Київському Планетарії.
Третій – це розваги:
4 жовтня – Концерт і космо-джем в Арт-просторі «Вежа», КПІ
5 жовтня – відкриття Київського Планетарію, кіно, презентації космічних підприємств, активності для дітей та молоді.

Організаторами Форму стали Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я», КПІ імені Ігоря Сікорського, UkraineIS, Центр «Лілея» та Українсько-норвезький міст (UNB).

У першому міжнародному молодіжному форумі “Космос і майбутнє” взяли участь і делегація Чернівецької області: вихованці КЮТ “Кварц” Анна Мартинюк, учениця 11 класу Чернівецької гімназії №2, випускниця 9 класу Чернівецької ЗОШ №8, а нині студентка І курсу коледжу ЧНУ Єва Данчук. Очолили делегацію вчитель інформатики Чернівецької гімназії №2, керівник гуртка “Байт” ОЦ НТТУМ Тетяна Спориніна та головний спеціаліст управління освіти міської ради Сергій Кізіма.

Форум «Космос і майбутнє» – це синергія молодих ентузіастів космосу, досвідчених космічних експертів та практиків для розробки компонентів нової платформи космічних досліджень та прикладних проектів, це обговорення найсміливіших інноваційних ідей та технологій майбутнього.

Свою роботу Форум розпочав 3 жовтня з урочистого відкриття в Київській міській державній адміністрації.
Заходи в КПІ імені Ігоря Сікорського проходили у форматі презентацій і по трьох секціях-панелях: «Космічне майбутнє України», «Майбутнє навколишнього середовища», «Майбутнє людства» і Круглого столу. Круглий стіл було присвячено 60-й річниці запуску першого штучного супутника Землі. Крім того, в рамках другого дня відбувся перший в світі Космохакатон, на якому молоді ентузіасти працювали у Командах Майбутнього. Вони розробляли дослідницькі та прикладні проектні пропозиції, відштовхуючись від ідей, що їх висловлювали спікери. Кращі пропозиції в останній день Форуму будуть обрані для організації їх підтримки від меценатів і спонсорів і можливої реалізації.


Перше засідання в історичній Великій фізичній аудиторії корпусу №1 університету відкрилося презентацією «Аерокосмічна освіта в Україні». Її зробив виконавчий директор Громадської організації «Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» Сергій Яцков. Тож наступні доповіді-презентації – про діяльність у цій сфері шкіл і вищих навчальних закладів – були наочною ілюстрацією того, як втілюються у життя ідеї такої освіти.
На тематичній панелі «Майбутнє навколишнього середовища» обговорювалися питання екологічних викликів, на які мусить знайти адекватні відповіді людство, місця України в глобальному порядку денному, результати наукових експериментів на Південному полюсі.
Роботу тематичної панелі «Майбутнє людства» було присвячено прогнозам розвитку цивілізації, спільнотам майбутнього, трансформаційним практикам – одне слово, науковим прогнозам і передбаченням.
Можливо, однією з ключових подій Форуму став круглий стіл «Початок космічної ери», організований Державним політехнічним музеєм КПІ імені Ігоря Сікорського. Його було присвячено запуску з космодрому Байконур першого штучного супутника Землі. Ця епохальна подія сталася саме 4 жовтня шістдесят років тому. Активними учасниками круглого столу були перший космонавт незалежної України, Герой України Леонід Каденюк, радник Голови ДКАУ відомий фахівець аерокосмічної галузі Едуард Кузнєцов, голова Міжрегіональної організації ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення України, генерал-майор Микола Філатов, голова правління УМАКО «Сузір’я», народний депутат України двох скликань Олег Петров, завідувач лабораторії наносупутникових технологій КПІ ім. Ігоря Сікорського Борис Рассамакін, ветерани космодромів Байконур, Капустин Яр, Плесецьк, РВСП та інші. І, звичайно, студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського, учнівська молодь, курсанти та члени УМАКО «Сузір’я».

Заходи третього дня Міжнародного молодіжного форуму «Космос і майбутнє» проходив 5 жовтня в Київському планетарії. Там відбулася презентація книги Леоніда Каденюка «Місія – космос», презентації проектних пропозицій команд, які брали участь у Космохакатоні, та нагородження кращих з них, творчі майстер-класи.

Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк, Почесний президент та спікер Форуму, підтримує ідею космосу як інтеграційної платформи майбутнього: “Всесвіт – це невичерпне джерело знань, яке є настільки необхідним для збереження та розвитку нашої цивілізації. З давніх часів вчені наголошували, що Космос визначає минуле, сьогодення і майбутнє людства та кожної людини, що життя та Космос невіддільні”.

Презентація книги Л.Каденюка «Місія-Космос», автограф-сесія

Антарктида. Зображення з Інтернету

Презентація проектних команд Космохакатону

Дякуємо організаторам Форуму, учасникам за прекрасні миті спілкування, чудову, дружню атмосферу, яка панувала ці дні на Форумі, за цікаві проекти, обмін досвідом, думками.
Україна — космічна держава. І учасники Форуму впевнені, що такою Україна і залишиться.

©Тетяна Спориніна,
фото автора, Cергія Кізіми, Єви Данчук,
Чернівці, Київ, Чернівці

Advertisements

One thought on “Чернівчани на першому міжнародному молодіжному форумі «Космос і майбутнє» у Києві

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s